MUHTASAR İBNİ KESİR TEFSİRİ 6 CİLT

2010-03-03 19:59:00
MUHTASAR İBNİ KESİR TEFSİRİ 6 CİLT |  görsel 1

Muhtasar İbn Kesîr Tefsiri Tercümesi" adıyla okuyucuya sunduğumuz bu kitap, daha önce Beyrut'ta arapça olarak, kısa zamanda, dördüncü kez basılmak bahtiyarlığına ermişti. Biz, Türkçe tercümemizi (1988 yılında yapılan) bu dördüncü, güvenilir baskıdan yaptık ve eserin arapça aslındaki Kur'ân-ı Kerîm klişelerini (arapça Kur'ân âyetlerini) aynen fotokopi ederek tercümemize koyduk.

İlim ve irfânı, yazılı ve sözlü olarak nesilden nesile, asırdan asıra, kitaplarında ve sadırlarında taşıyıp bizlere ulaştırmış, özellikle Kur'ân'a ve onun tefsîrine büyük hizmetlerde bulunmuş bütün İslam alimlerinden Allah razı olsun. Eserin mütercimi eser hakkında şunları söylüyor?

"Muhtasar İbn Kesîr Tefsîri" adlı kitabı, türkçeye tercüme etmemezin sebebi Türkçede mevcut Kur'an'ı Kerîm mealleri ve tefsirleri üzerine, kendileriyle sohbet ettiğimiz kişiler, çoğunlukla bu meallerin pek çok yerini anlayamadıklarını, tefsirleri ise çok uzun ve okunup bitirilmesinin güç olduğunu, üstelik 10-15 ciltlik böyle büyük tefsîr kitaplarını herkesin satın alamadığı gibi, tamamını okuyup anlayacak zaman da bulamadıklarını söylediler. Şöyle kısa zamanda rahatça okunup kolayca anlaşılan, ayetlerin tefsîri, meâlinin iki üç katını geçmeyen, özlü, bilgi bakımından zengin ve güvenilir bir tefsîr olsa, daha çok sayıda insan yararlanır, dediler.

Onların bu sözlerini doğru buldum ve bu tercümeyi yaptım.

Bu tercümemde Allah'ın dinine ve Müslümanlara hizmeti amaç edindim. Tercümede hata etmemeye gayret ettim. Buna rağmen gözden kaçmış hatalar olmuşsa, samimiyetle ikaz edenlere teşekkürü bir borç bilirim. Başarıya erişmek, önce Allah'ın ihsanı, sonra kulun gayretiyle olur. Bu nedenle Yüce Allah'dan başarı ihsan etmesini dilerim

 

FİYATI:160 TL YERİNE 80TL.

NOT:

her türlü islamı kaynak eser için bizi arayıp fiyat alabilirsiniz takım eserler ve ciltli eserler uygun fiyata temin edılır türkiyenın her yerıne anlaşmalı kargoyla uygun fiyata ulaştırılır

 

AYRICA TÜM KİTAPLARDA %60’a varan İNDİRİM UYGULANIR

 

İRTİBAT:TEL:

TEL:0312 331 34 67    GSM:05546060722 GSM:05426600390        MAİL:benlikitabevi@hotmail.com

www.benlikitap.com

593
0
0
Yorum Yaz